prawo i pomoc prawna
Zdrowie

Jak uzyskać odszkodowanie za błąd lekarski?

Kto może ubiegać się o odszkodowanie za błąd lekarski? Na jakiej podstawie wypłacana jest taka rekompensata i na jaką wartość świadczenia tego rodzaju można liczyć? Dowiedz się więcej już teraz i jeśli jesteś osobą pokrzywdzoną, staraj się o wsparcie, zgodnie z prawem, jakie Ci przysługuje. Kompendium wiedzy na temat odszkodowań za błąd w sztuce lekarskiej prezentujemy poniżej.

Komu przysługuje odszkodowanie za błąd lekarski?

Odszkodowanie za błąd lekarza, to jednorazowa rekompensata. O tego rodzaju świadczenie mogą ubiegać się osoby, które w wyniku błędu medycznego doznały trwałej utraty zdrowia, tzw. uszczerbku na zdrowiu. Co więcej, o odszkodowanie za błąd lekarski mogą starać się członkowie rodziny pacjenta, który w wyniku błędnej diagnostyki czy leczenia stracił życie.

Kiedy można starać się o odszkodowanie za błąd lekarza?

Jak potwierdza prawnik z kancelarii prawnej w Częstochowie, odszkodowanie za błąd w sztuce lekarskiej jest możliwe w licznych przypadkach. To nie tylko świadczenie wypłacane za błąd w leczeniu czy błąd podczas wykonywania zabiegu medycznego. Pacjentowi przysługuje również odszkodowanie za błędną diagnozę lekarską, która wywołała poważne problemy ze zdrowiem, zalecenie złej terapii medycznej czy rozwój choroby.

Wartość odszkodowania za błąd medyczny

Każda sprawa o odszkodowanie za błąd lekarza w Częstochowie jest indywidualna i trudno określić wartość takiej rekompensaty. Wiele zależy od rodzaju uszczerbku na zdrowiu, jakiego doznał pacjent i konsekwencji zdrowotnych dla chorego. Co ważne, jak potwierdza prawnik od odszkodowań za błąd lekarza, sprawy tego rodzaju nie są proste, a ubezpieczyciel najczęściej stara się zaniżyć wartość należnej rekompensaty.

Poproś o wsparcie profesjonalnych prawników

Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników w Częstochowie i otrzymaj odszkodowanie za błąd lekarski nawet po wielu latach od jego wystąpienia. Specjaliści dokonają analizy każdego przypadku i potwierdzą, o jaką wartość świadczenia może starać się poszkodowany pacjent albo jego rodzina.

 

Artykuł powstał na podstawie wiadomości merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *