Rachunkowość - rozliczanie z urzędem
Usługi

Jakim miejscem jest biuro rachunkowe

Biura rachunkowe to miejsca, które mogą odciążyć firmy od konieczności zatrudniania własnych specjalistów od księgowości. Tego typu placówki świadczą odpłatne usługi w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych typu VAT oraz CIT, a także dokumentacji kadrowo-płacowej, rozliczeń z ZUS, można po nich również spodziewać się tworzenia miesięcznych sprawozdań oraz ksiąg przychodów i rozchodów.

To również biura rachunkowe odpowiedzialne są za składanie miesięcznych rozliczeń z urzędami skarbowymi. W liczącym 180 tysięcy mieszkańców Olsztynie można znaleźć niemal 90 tego typu placówek, co jest sporą ilością. Dlatego też niejedno biuro rachunkowe Olsztyn stara się zwiększyć swoją konkurencyjność, oferując niespotykane u innych usługi oraz stawiając na jak najwyższa jakość obsługi klienta.

Biuro rachunkowe Olsztyn proponuje więc obsługę firm w zakresie pełnej księgowości księgi rachunkowej – VAT, CIT, obsługuje księgi przychodów i rozchodów wraz z wymaganymi ewidencjami podatkowymi, a także dokumentacje wszelkiego rodzaju – kadrowe i płacowe, ZUS, deklaracje podatkowe i deklaracje dla ZUS i US. Na tym jednak nie koniec – miesięczne opłaty za usługi księgowe ustalane są indywidualnie, a w ramach umowy klient może spodziewać się rocznych deklaracji rozliczeniowych, pełnomocnictwa przed US oraz ZUS, czy obsługę dokumentów rejestracyjnych firmy.

W Bydgoszczy rzecz ma się podobnie, zważywszy jednak na fakt, że ludności jest tu niemal dwukrotnie więcej, nie dziwi fakt, że i liczba biur rachunkowych jest tu dwakroć większa. Na liście certyfikowanych znajduje się jednak trzydzieści.

Tego typu biuro rachunkowe Bydgoszcz świadczy podobne usługi jak opisane w przypadku Olsztyna, także i rozwiązania gratisowe poszczególnych maja skłonić firmę do skorzystania z tej właśnie placówki – tu znajdziemy takie pomysły, jak przesyłanie rozliczeń za pomocą sms-ów lub poczty elektronicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *