Produkcja filmów promocyjnych
Reklama

Filmy promocyjne – sposób na sprzedaż

W dzisiejszych czasach aby dobrze sprzedać produkt, należy go dobrze wypromować. Potrzebna do tego jest kampania reklamowa, a w szczególności filmy promocyjne, jak spoty, krótki klipy czy reklama telewizyjna. Oczywiście trudno przypuszczać, aby firma produkująca np. elementy meblarskie miała własnych ludzi od tego typu rzeczy, dlatego też produkcja filmów video przypada agencjom reklamowym.

Realizują one kompleksowo zamówienia tego typu, poczynając od uzgodnienia scenariusza, kończąc na montażu gotowego klipu i przeprowadzeniu kampanii we wszystkich mediach. Tego typu filmy promocyjne to bardzo obszerny temat, tak bardzo rozległy, jak wiele rodzajów produktów i usług można reklamować. Można przekonać się o tym w każdej chwili, włączając dowolną stację telewizyjną i obserwując bloki reklamowe.

Produkcja filmów video rozpoczyna się od ustalenia takich podstawowych elementów jak cel kampanii, grupa docelowa, do której ma dotrzeć dana reklama, cechy produktu, które należy wyróżnić oraz elementy związane z jego marką, historią, itp. Dobre filmy promocyjne potrafią zapaść na długo w pamięć i są małymi dziełami sztuki, dlatego też każda agencja reklamowa stara się tworzyć jak najlepsze nie tylko dla zadowolenia oczekiwań klienta – które stoi na pierwszym planie – ale tez i po to, aby pokazać się z jak najlepszej strony i tym samym zyskać kolejnych klientów.

Nie sposób określić jednego cennika i stawki z nakręcenie tego typu materiału wideo. Koszt różni się w zależności od takich czynników jak ilość aktorów biorących udział w reklamie, dekoracje, lokalizacja, a także ewentualne efekty komputerowe i specjalne, dodawane do gotowej reklamy. Produkcja filmów wideo to także czasem czasochłonny zabieg, który może zając nawet kilkadziesiąt godzin kręcenia i montowania klipu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *