Dom

Podłoga jako dekoracja wnętrza

Czy wiesz, że coraz więcej inwestorów nie patrzy już tylko na praktyczne aspekty podłogi? Okazuje się, że ta baza aranżacji wnętrz może stanowić także główny czynnik dekoracyjny. Do wyboru mamy tak wiele różnych rozwiązań, że z całą pewnością udaje się łączyć te dwie potrzeby. Nie ma jednak wątpliwości, że dzisiaj nie liczy się już tylko funkcjonalność i trwałość podłogi, ale także jej wygląd i wpływ na całościową aranżację wybranej przestrzeni.

 

Podłoga do modnych wnętrz

Dzisiaj hitem nadal jest styl skandynawski, ale równie chętnie wybiera się ten retro, klasyczny albo loftowy. Coraz więcej osób stawia również na nowoczesne rozwiązania, tworząc mieszkanie w stylu współczesnym, modernistycznym, a nawet glamour. Jedno jest pewne, bez względu na wybrany klimat w przestrzeni mieszkalnej, mamy do wyboru liczne rozwiązania w ramach idealnej podłogi.

Nie ma wątpliwości, że nadal największą popularnością cieszy się podłoga drewniana. Dąb rustykalny sprawdzi się do stylu retro, ale można wybierać także podłogę bieloną, świetną do stylu skandynawskiego. Bez względu na wybór parkietu musi być to deska podłogowa na ogrzewanie podłogowe, ponieważ „podłogówka” jest dzisiaj stosowana w standardzie.

Producenci oferują nam nie tylko parkiety z naturalnych desek, świetną alternatywą są też panele fornirowane, z naturalną powłoką z drewna. Te sprawdzają się nawet lepiej, bo lepiej przewodzą ciepło i są bardziej trwałe, a przy tym wyglądają niezwykle naturalnie. Jakie wybierać panele? Olejowosk to warstwa, która najlepiej je zabezpiecza, bo w razie uszkodzenia podłogi naprawia się jedynie zepsutą część bez konieczności cyklinowania całości. Wśród takich znaleźć można te uniwersalne, pasujące wszędzie, ale i iście dekoracyjne, w tym przecierane, bielone, szczotkowane, stylizowane na stare. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji inwestora.

Warto również nadmienić, że podłoga drewniana wpisuje się doskonale w aktualne trendy, biorąc pod uwagę aspekty ochrony środowiska i ekologiczności. Dzisiaj coraz więcej osób stawia na bezpieczne rozwiązania, dbając jednocześnie o naszą planetę. Od tego, jakie elementy wyposażenia i wystroju mieszkania wybierzesz, będzie zależał komfort codziennego funkcjonowania. Natura z całą pewnością wpływa pozytywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *