mata drenażowa
Dom

Mata drenażowa i ocieplenie nakrokwiowe – jak dobrze ocieplić dach?

Dobrze wykonane ocieplenie budynków to podstawa. Jeśli chcesz utrzymać stałą temperaturę we wnętrzu swojego domu oraz zabezpieczyć nieruchomość przed oddziaływaniem wysokich temperatur, koniecznie wykorzystaj wytrzymałe materiały budowlane oraz izolacyjne. Jednym z nich jest mata drenażowa, która na rynku występuje jako geokompozyt składających się z kilku elementów. Mata drenażowa to element budulcowy dla przestrzeni odpowiadającej za odprowadzanie wody i pary wodnej z konstrukcji dachowych. Możesz bez problemu zastosować ją na powierzchni ścian oporowych, tarasów, a nawet na zielonych dachach.

Ocieplenie nakrokwiowe to nieco inny sposób zabezpieczenia powierzchni dachu. Wykorzystanie takiego systemu izolacyjnego nie tylko zabezpiecza całą nieruchomość przed wodą, ale także nagłymi zmianami temperatury otoczenia. Warto dodać, że ocieplenie nakrokwiowe zabezpiecza dach przed odkształceniami oraz przemarzaniem pokrycia dachowego wraz z konstrukcją.

Zastanawiasz się, ile kosztuje ocieplenie nakrokwiowe i mata drenażowa? Cena materiałów tego typu oscyluje średnio w granicy od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za metr kwadratowy. Finalne koszty zależą przede wszystkim od producenta materiału oraz jego klasy. Zawsze inwestuj tylko w najlepsze materiały, dzięki czemu mata drenażowa spełni w 100% swoją funkcję tak samo, jak ocieplenie nakrokwiowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *