sukienka na wesele
Uroda

Sukienka dla świadkowej

Świadkowa to bardzo poważna rola, ale też wiele różnych obowiązków nie tylko w dniu ślubu. Tak naprawdę świadkowa towarzysz pannie młodej przez cały okres przygotowań do tego ważnego dnia. Począwszy od wyboru sukni na ślub przez wybór kwiatów, menu oraz wielu innych spraw które są bardzo istotne. Skoro świadkowa to taka ważna rola musi ona także wyjątkowo wyglądać, a zatem jaką sukienkę powinna wybrać świadkowa.

Wybór sukienki dla świadkowej

Sukienka na ślub dla świadkowej powinna być wyjątkowa, piękna i nie powtarzalna nie powinna też powtórzyć się z sukienką innej pani która będzie na weselu. Jednak ważne jest tez to aby sukienka świadkowej nie przyćmiła sukni panny młodej. W ostatnich latach świadkowa to bardzo ważna osobistość na weselu. W większości przypadków towarzyszy ona pannie młodej przez cały okres przygotowań, dlatego, też często sama panna młoda ma wpływ na to jak będzie wyglądała sukienka świadkowej.

Niepowtarzalne sukienki na wesele są w ostatnim czasie bardzo popularne, każdej pani zależy na tym by wyglądać pięknie i wyjątkowo. Sukienki dla świadkowych są najczęściej długie, często też z trenem, zwiewne w kolorach pastelowych. Często zdarzają się wesela z motywem przewodnim, wesela glamour, wesele w stylu rustykalnym, czy tez w stylu boho. Wówczas sukienka na wesele dla świadkowej również powinna w jakimś stopniu nawiązywać do klimatu wesela. Dodatkowo ważny jest tez kolor, jeżeli panna młoda stawia na bordowe kwiaty w bukiecie a pan młody na bordowy garnitur,sukienka dla świadkowej może być również w tych odcieniach, wówczas bardzo dobrze współgra to z całym klimatem wesela. Na polskich weselach pojawiają się ostatnimi czasy również druhny, czyli najbliższe przyjaciółki bądź siostry panny młodej. Zazwyczaj ich piękne sukienki na wesele są również podyktowane klimatem, motywem bądź kolorem przewodnim wesela.

Sukienka dla świadkowej może być tak naprawdę dowolna, ważne aby była wygodna i aby została zaakceptowana przez samą panią młoda. Długość tak naprawdę nie ma znaczenia choć, najczęściej panie stawiają na sukienki maxi, wesele to czas kiedy możemy sobie pozwolić także a sukienkę z trenem, czy też sukienkę na kole bądź bardzo bogato zdobioną. Większego znaczenia nie ma również rękaw, mogą to być sukienki z długim rękawem, sukienki z krótkim rękawem, a nawet sukienki gorsetowe czy z zupełnie odkrytymi plecami. Dopasowana sukienka jest jednak najrzadziej wybierana przez świadkowe, głównie z uwagi na wygodę, pamiętamy o tym, że wesela kończą się tańcami do białego rana dlatego komfort jest tu bardzo ważny. Jednak panie często decydują się na sukienki o kroju rybki, które są dopasowane górą a rozkloszowane dołem, mimo, że nie zawsze wygodne to cieszą się dużym zainteresowaniem i pięknie wyglądają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *