demineralizacja wody
Ciekawostki

W jaki sposób oczyszczana jest woda burzowa?

Wśród wielu technologii uzdatniania znajdują się specjalne rozwiązania, które pozwalają pozbyć się problemu nadmiernej ilości wody deszczowej, negatywnie wpływającej na pracę oczyszczalni. Warto odpowiednio je przeanalizować i zastanowić się, kiedy okażą się przydatne.

Systemy uzdatniania wody muszą zostać dostosowane do specyfiki działania przedsiębiorstwa. W przeciwnym wypadku ich efektywność może okazać się po prostu niewystarczająca, co przełoży się na funkcjonowanie całej firmy. Pod uwagę należy wziąć przy tym wszelkie przeszkody i trudności środowiskowe, które mogą znacząco wpłynąć na efektywność omawianego procesu.

Problematyczne mogą być na przykład nadmierne opady deszczu, przez które zwiększa się ilość wody dopływającej do oczyszczalni. Gdy jej poziom przekracza możliwości zastosowanych systemów, jakość wody na dopływie znacząco spada. W jaki sposób można to rozwiązań? Na przykład poprzez zastosowanie technologii oczyszczania wód burzowych, które robią użytek ze sprawdzonych, efektywnych rozwiązań.

Woda dla przemysłu – co dzieje się po burzy?

Szczególnie efektywne okażą się tak zwane metody biologiczne, wykorzystujące osad czynny. W jakim celu? Po to, by oczyścić wodę burzową jeszcze w zbiorniku wstępnym. Następnie realizowane jest tak zwane doczyszczanie, w ramach którego także zastosowanie znajdują specjalne technologie (takie jak na przykład system Actiflo).

Wszystko to przekłada się na znaczącą redukcję związków fosforu, a także rozpuszczalnego i całkowitego BZT. To z kolei ma wpływ na skuteczność działania oczyszczalni. Żeby uzyskać podobne efekty, warto sięgnąć po sprawdzonych dostawców, którzy mają dostęp do najnowszych technologii. Tyczy się to nie tylko wód burzowych. Woda spożywcza, technologiczna, do iniekcji – zawsze konieczne jest uzyskanie odpowiednich parametrów, które będą zgodne z obowiązującymi standardami i przepisami prawa. Dzięki temu funkcjonowanie przedsiębiorstwa nie będzie hamowane żadnymi trudnościami czy też ograniczeniami technologicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *