przenośnik ślimakowy do trocin
Gospodarka

Czy spalanie trocin jest opłacalne?

Zastanawiasz się nad inwestycją w kocioł wielopaliwowy? Spalanie trocin w dzisiejszych czasach to szczególnie opłacalny sposób ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej, szczególnie jeśli masz własną działalność związaną z przetwórstwem drewna. Wszelkie odpady drzewne takie, jak trociny lub zrębki możesz magazynować w silosach, a następnie przekazywać je do pieca wielopaliwowego.

Aby zapewnić sobie wygodę użytkowania takiego rozwiązania, warto zainwestować w przenośnik ślimakowy do trocin. To sprzęt, który umożliwia łatwe transportowanie trocin do magazynu, a następnie przekazywanie bezpośrednio do kotła wielopaliwowego. Odpowiadając na pytanie, czy spalanie trocin się opłaca – zdecydowanie tak! To ekologiczna forma wykorzystania odpadów drzewnych. Dzięki temu na etapie produkcji mebli lub innych wyrobów z drzewa żadne odpadki nie są wyrzucane, a jedynie przetwarzane na ciepło i popiół.

Jak działa przenośnik ślimakowy do trocin?

Zasada działania jest dość prosta. Przenośnik ślimakowy do trocin pozwala na szybkie i bezpieczne transportowanie odpadów drzewnych bezpośrednio do silosa, a następnie do kotła wielopaliwowego. Dzięki temu system grzewczy działa prawie w 100% automatycznie, a Ty możesz cieszyć się ciepłem na hali przemysłowej, w budynkach użytkowych oraz z ciepłej wody użytkowej każdego dnia i to z minimum nakładów finansowych. Podsumowując: spalanie trocin i przechowywanie odpadów drzewnych do spalenia w kotłach wielopaliwowych jest naprawdę opłacalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *