Zdrowie

Depilacja laserem – fakty i mity

Nadmierna ilość owłosienia na ciele nie jest co prawda czymś groźnym dla  zdrowia, jednak wpływa dość niekorzystnie na wygląd, a co za tym idzie – samopoczucie. Dotyczy to zwłaszcza pań, które chcą wyglądać ponętnie. Depilacja znana jest praktycznie od początków cywilizacji, a przez wieku rozwój nauki i medycyny sprawiły, ze w dzisiejszych czasach z likwidacją włosów  nie ma żadnych większych problemów.

Co więcej, o ile tradycyjne metody – jak usuwanie maszynką, żyletką, woskiem czy specjalnymi żelami i kremami – sprawiają, że włosy po jakimś czasie odrastają, to te bardziej nowoczesne zabiegi usuwają je na naprawdę długi czas.  Najbardziej popularna jest depilacja laserem, a w ostatnich latach również popularna staje się depilacja IPL oraz ELOS. O tym, która metoda pasuje do danej osoby lepiej, decyduje nie tylko kosmetyczka, ale przede wszystkim lekarz, ponieważ przed każdym zabiegiem depilacji należy zbadać skórę, co pozwala dopasować najlepszą metodę likwidacji owłosienia na niej.

Depilacja to koszt, którego nie da się jednoznacznie określić. Na cenę zabiegu ma wpływ kilka czynników, między innymi metoda, którą zostanie ona przeprowadzona, a także wielkość owłosienia do usunięcia. Nadto liczy się także ulokowanie miejsca depilacji – inna jest cena za depilację bikini, inna za pachy.

Warto dodać, że podobnie różnią się koszty operowania żylaków. Tego typu zabiegi można przeprowadzać w salonach medycyny estetycznej i pacjent ma spory wybór opcji – od likwidacji ich za pomocą lasera, jak też wychładzania czy tradycyjnego skalpela. Żylaki występują przede wszystkim na nogach, jednak trafiają się również na innych częściach ciała, jak ręce czy dłonie. Oczywiście przed tego typu zabiegiem niezbędna jest konsultacja lekarska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *