pieniądze na wakacje
Ciekawostki

Ile pieniędzy zabrać na wakacje?

Wiele zależy od czasu pobytu, kierunku, jaki obierzemy na wakacje i warunków, które podczas urlopu na nas czekają. Z danych statystycznych wynika jednak, że Polacy do krajów europejskich najczęściej biorą około 3 000 złotych w gotówce a jeśli podróż odbywa się w bardziej odległe zakątki świata to kwota ta jest średnio dwukrotnie wyższa.

Na pewno wielu z Was zastanawia się, kiedy wymieniać walutę na wakacje i czy w ogóle ją wymieniać, brać gotówkę a może wystarczą środki ulokowane na karcie? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i zakątka, w jaki się udajemy.

Z całą pewnością nie warto zabierać złotówek na zagraniczny wyjazd. Dobrze jest natomiast wymienić pieniądze na euro czy dolary. Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie warto wymienić tyle gotówki, ile wystarczy nam na pobyt a nadwyżkę, na przykład na dodatkowe atrakcje zachowajmy na karcie.

Wyjeżdżając na wakacje raczej korzystajmy z kantorów tradycyjnych. Tam możemy wymienić walutę chociażby w nocy – wyszukajmy kantor całodobowy w internecie wpisując przykładowe hasło „kantor 24h Kraków”. Podczas wypoczynku lepiej mieć gotówkę więc kantory internetowe w takim przypadku odpadają, chyba że upewnimy się, iż w miejscu naszych wakacji będziemy mogli dokonywać zakupów kartą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *