edukacja w przdszkolu
Ciekawostki Edukacja

Programy dydaktyczne w przedszkolu

Każda placówka przedszkolna ma obowiązek realizowania podstawowego programu dydaktycznego, jaki wytyczony został przez MEN. Pamiętajmy, że przedszkole to nie tylko miejsce, w którym dzieci otoczone są opieką pod nieobecność rodziców. Kadra pedagogiczna ma obowiązek przygotować je do edukacji szkolnej, którą przedszkolaki podejmą przecież już niebawem.

Każde przedszkole, bez względu na to czy jest to placówka prywatna czy państwowa prowadzi jeden, taki sam program edukacyjny. Oprócz tego, te najlepsze placówki podejmują się realizacji dodatkowych, autorskich projektów, których celem jest jeszcze lepszy rozwój przedszkolaków. Musimy zdać sobie sprawę, że Ministerstwo Edukacji Narodowej zakłada same podstawy dydaktyczne, placówki prywatne robią więc krok dalej i proponują dzieciom atrakcyjne zajęcia, dzięki którym zdobywane przez nie umiejętności i wiedza ma sporo większy zakres.

Szukając odpowiedniego przedszkola powinniśmy z całą pewnością patrzeć na ofertę placówek. Programy dydaktyczne, jakie są tam oferowane będą się różnić i należy dobierać je do indywidualnych cech dziecka. Wystarczy zapoznać się z ofertami co najmniej kilku przedszkoli w swojej okolicy – należy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „przedszkole Wilanów”, by poznać te najlepsze.

Okazuje się, że chociaż każda z placówek przedszkolnych ma wytyczony program to wiele z nich różni się od siebie, dodając dodatkowe zajęcia dla maluchów. Cieszy ten fakt tym bardziej, że istnieje dzisiaj możliwość wyboru takiego przedszkola, w których dziecko kształcić się będzie w określonym kierunku, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *